Kraft Liner : Yumuşak ağaçtan elde edilen hamurun sülfat ya da alkalinle işlenmesiyle elde edilir. Oluklu mukavva üretiminde iç ve dış astar olarak kullanılır. Doğal renkleri kahverengi olan kraft liner kağıtlar, kısmen ya da tamamen beyazlatılabilir. Ancak herhangi bir beyazlatma yöntemi astarın dayanıklılığını %5 – 10 arası azaltır
Test Liner: Kısmi selüloz ve geri dönüştürülmüş kağıt elyafı ile üretilen oluklu mukavva kağıdıdır. Yine oluklu mukavva üretiminde iç ve dış astar olarak, test liner kağıtlar da kullanılabiliyor. Ancak oluklu mukavva kutu astarı olarak geri dönüştürülmüş kağıt elyafı kullanımı, kutunun dayanıklılığını özellikle tropik koşullarda, büyük ölçüde azaltır.
Beyaz Test Liner : Test liner kağıtlar yüksek kaliteli seçilmiş geri dönüşüm malzemeden üretilir ve üzeri boyanırsa ortaya imitasyon kraft olarak da adlandırılan ve mükemmel dayanıklılığı sahip kağıtlar üretilir ki, ‘’beyaz test liner’’ kağıdı olarak adlandırılır.
Fluting : Geri dönüşümlü kağıt ve saman lifinden üretilen bu kağıt oluklu mukavva üretiminde iç katman olarak kullanılan bir kağıt türüdür. Kraft ve test linerden daha dayanıksız olan bu kağıt tipi istendiğinde maliyeti düşürmek için ve çevreyi korumaya yönelik olarak kullanılmaktadır, talep edildiği taktirde gramajı arttırılarak dayanıklılığı üst seviyelere çıkarılabilir.
Schrenz Flutting :Genellikle yuvarlak elekli makinede eski kağıt harmanı ile üretilen bir kağıt cinsidir.Diğer kağıtlar kadar kuvvetli olmasa da başka tabakalarla lamine edilerek mukavva haline getirilebilir.Oluklu mukavvanın iki yüzü arasında kalan kısmı ondüle kısmıdır.